Semerler-Raptetler-EPDM Pullar

Ana Sayfa / Ürün Grupları / Semerler-Raptetler-EPDM Pullar

ÇUKUR RAPTET NEDİR?

Çukur raptet; çukur tırnaklı raptet ve çukur tırnaksız raptet olarak iki çeşitten oluşmaktadır.

Çukur raptedin ölçüsü şu şekildedir; dış genişliği 40 mm, dış uzunluğu 80 mm, iç çapı ise 7,2 mm’dir. Çukur raptedin kalınlığı 0,85 mm +/- 1 mm’dir. Raptet grubumuzda istenilen kalınlığa göre, kalınlık ve incelik değişkenlik göstermektedir. Çukur raptet taş yününü trapeze sabitleme işinde kullanılır.

DÜZ RAPTET NEDİR?

Düz raptet; bombeli düz raptet ve baklavalı düz raptet olarak iki çeşitten oluşmaktadır. Düz raptedin ölçüsü şu şekildedir; dış genişliği 40 mm, dış uzunluğu 80 mm’dir. Düz raptedin kalınlığı 0,85 +/- 1 mm’dir. Raptet grubumuzda istenilen kalınlığa göre kalınlık ve incelik farklılık göstermektedir. 

TRAPEZ SEMERİ (42*45) NEDİR?

Trapez semeri; galvaniz sacdan imal edilir ve trapez montajında kullanılır. Trapez semeri, vida deliğinden su sızdırma olasılığını ve montaj sırasında malzemenin zarar görmesini engeller. Trapez semeri olumsuz hava koşullarında malzemenin mukavetini arttırır. Trapez semerinin ölçüsü şu şekildedir; genişliği 42 mm, uzunluğu 45mm’dir. Yani trapez semeri 42*45 şeklinde ölçeklendirilir. Trapez semeri muhtelif renklerde (RAL 3009-7016-9002-9006) mevcuttur. Sipariş oluşturulduğu takdirde istenilen renklere boyanabilmektedir.

PANEL SEMERİ (20*45) NEDİR?

Panel semeri; galvaniz sacdan imal edilip, sandviç panel montajında kullanılan bir aksesuar türüdür. Panel semeri, çatı vidasından su sızdırmasını engellemek için üretilmiştir. Panel semerleri; genellikle çatının eğimine, yüküne göre seçilir ve çatı malzemelerinin sabitlenmesi için gerekli olan vidalar ile birlikte tedarik edilir. Panel semerinin ölçüsü şu şekildedir;  genişliği 20 mm, uzunluğu 45 mm’dir. Yani panel semeri 20*45 şeklinde ölçeklendirilir. Panel semeri; muhtelif renklerde (RAL 3009-9002-9006) mevcuttur. Sipariş oluşturulduğu taktirde istenilen renklere boyanabilmektedir.

RAPTET

ÇUKUR RAPTET NEDİR?

Çukur raptet; çukur tırnaklı raptet ve çukur tırnaksız raptet olarak iki çeşitten oluşmaktadır. 

SEMER

TRAPEZ SEMERİ (42*45) NEDİR?

Trapez semeri; galvaniz sacdan imal edilir ve trapez montajında kullanılır.

TÜP RAPTETLER