BİTÜMLÜ SÜNGERLER

Ana Sayfa / Ürün Grupları / Süngerler-Eva Bantlar / BİTÜMLÜ SÜNGERLER

27/200 TRAPEZ SAÇAK VE MAHYA ALTI SÜNGER NEDİR?

27/200 trapez saçak ve mahya altı sünger; her türlü çatı kaplama formuna uygun, bitüm emdirilmiş sünger profiller ve şeritlerdir

Trapez saçak ve mahya altı süngeri 27/200 formundaki trapezlerde kullanılmaya uygundur. 27/200 trapez saçak ve mahya altı süngerin kullanım alanları; çatı kaplamalarının su giderlerine, mahyalara, baca kenarlarına birleştiği bölümlerden, kar, sağanak yağmur, dere tıkanması gibi sebeplerle taşan su bina içine girebilir. Çatı kaplamaları, ısı değişimleri, rüzgar vb. sebeplerle devamlı hareket halinde olduğundan, bu boşlukları harçla doldurmak fayda etmez. Bu yüzden en kolay ve hesaplı çözüm bu boşlukları bitümle doyurulmuş ve profile uyumlu olarak kesilmiş sünger ile kapatmaktır. Böylece havalandırma için gerekli hava akımı kesilmezken, ani su hareketlerinden de korunmuş olur. 

38/151 TRAPEZ SAÇAK VE MAHYA ALTI SÜNGER NEDİR?

38/151 trapez saçak ve mahya altı sünger; her türlü çatı kaplama formuna uygun, bitüm emdirilmiş sünger profiller ve şeritlerdir. Trapez saçak ve mahya altı süngeri 38/151 formundaki trapezlerde kullanılmaya uygundur. 38/151 trapez saçak ve mahya altı süngerin kullanım alanları; çatı kaplamalarının su giderlerine, mahyalara, baca kenarlarının birleştiği bölümlerden, kar, sağanak yağmur, dere tıkanması gibi sebeplerle taşan su bina içine girebilir. Çatı kaplamaları, ısı değişimleri, rüzgar vb. sebeplerle devamlı hareket halinde olduğundan, bu boşlukları harçla doldurmak fayda etmez. Bu yüzden en kolay ve hesaplı çözüm bu boşlukları bitümle doyurulmuş ve profile uyumlu olarak kesilmiş sünger ile kapatmaktır. Böylece havalandırma için gerekli hava akımı kesilmezken, ani su hareketlerinden de korunmuş olur. 

38/151 TRAPEZ SAÇAK VE MAHYA ALTI SÜNGER

38/151 trapez saçak ve mahya altı sünger; her türlü çatı kaplama formuna uygun, bitüm emdirilmiş sünger profiller ve şeritlerdir. 

27/200 TRAPEZ SAÇAK VE MAHYA ALTI SÜNGER

27/200 trapez saçak ve mahya altı sünger; her türlü çatı kaplama formuna uygun, bitüm emdirilmiş sünger profiller ve şeritlerdir.