KİMYASALLAR NELERDİR? NERELERDE KULLANILIR?

Poliüretan kartuş; tek bileşenli, poliüretan esaslı bir sızdırmazlık malzemesi olup tabanca ile kolay uygulanabilmektedirler. 

Sac, alüminyum, paslanmaz çelik, kurşun, bakır, seramik ve birçok plastik yüzeye mükemmel yapışma özelliğine sahiptirler. Uygulama yapılacak alanın yağ, toz, pas ve kirden arındırılmış olması gerekmektedir. Poliüretan kartuşları; araç imalatında, klima imalat montajında, çatılarda, yağmur oluklarında, metal sac birleşim yerlerinde kullanılmaktadır.


Poliüretan köpük; genleşebilen, komponentli bir köpüktür. Poliüretan köpük kapı ve pencere çerçevelerinin montajı sırasında, boşlukların doldurulması, çatı konstrüksiyonlarında sızdırmazlığın sağlanması, sıcak ve soğuk boruların izolasyonunda kullanılmaktadır. Poliüretan köpüğün uygulama yapılacağı alanın kuru, yağ ve kirden arındırılmış olması gerekmektedir.


Poliüretan sosis; poliüretan esaslı, sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Tabanca ile kolay uygulanabilmektedir. Poliüretan sosislerin üstleri boyanabilmektedir. Poliüretan sosislerin kullanım alanları; endüstriyel, otomotiv, ulaşım ve deniz, granit, mermer, paneller ve kapı çerçevelerinde kullanılmaktadır.