TAŞLAR

115 İNOX KESME TAŞI NEDİR?

115 inox kesme taşlar; bazı paslanmaz özellikli çelik alaşımlarının kesme işlemi için özel olarak tasarlanmıştır.

İnox kesme taşlar, içerdiği aşındırıcı daha özel bir alüminyum oksit aşındırıcıdır. Paslanmaz çeliklerin yapısal özellikleri gereği inox kesme taşları daha iri taneli aşındırıcılara sahiptir. Standart metal kesme disklerine göre daha yumuşak kesme diskleridir. İnox kesme taşlar; paslanmaz çelik malzemelerin talaş kaldırma direnci göz önünde bulundurulduğunda, kesme esnasında malzemeye fazla direnç göstermeden kesimin rahat yapılmasını ve ısı tesirinin minimum seviyede kalmasını sağlar. İnox kesme taşlarını; paslanmaz çeliklerin profil, paslanmaz çelik kutu profil, lama ve çubuk gibi malzemelerde güvenle kullanabilirsiniz.

230 KARBOSAN KESME TAŞI NEDİR?

230 karbosan kesme taşı; demir içeren metallerin kesim işlemleri için tasarlanmıştır. Karbosan kesme taşlarında aşındırıcı olarak alüminyum oksit kullanılmıştır. Karbosan kesme taşları genellikle alaşımsız ya da düşük alaşımlı çeliklerden tercih edilmelidir. Karbosan kesme taşları; her tip inşaat demiri, yapı çelikleri, çelik levhalar, çelik borular, çelik kutu profil, dolu demir ve çelik lamaların kesiminde, hızlı ve emniyetli kesim yapılması için tercih edilir. Profesyonel uygulamaları için kaynak dikişi yarma işleminde de üstün performans sergiler. Karbosan kesme taşları; geleneksel metal kesme disklerine kıyasla daha uzun ömürlü ve daha hızlı kesim yapar. Karbosan kesme taşları; çelik konstrüksiyon, kaynaklı imalat ve her tip gemi inşa alanlarında yaygın olarak tercih edilmektedir.

350 KARBOSAN KESME TAŞI NEDİR?

350 karbosan kesme taşı; demir içeren metallerin kesim işlemleri için tasarlanmıştır. Karbosan kesme taşlarında aşındırıcı olarak alüminyum oksit kullanılmıştır. Karbosan kesme taşları; genellikle alaşımsız ya da düşük alaşımlı çeliklerde tercih edilmelidir.  Karbosan kesme taşları; yapı çelikleri, çubuk ve profil kesimleri için uygundur. Karbosan kesme taşları; sabit tezgahlarda seri kesme operasyonları için tavsiye edilir.

350 KARBOSAN TAŞ

350 karbosan kesme taşı; demir içeren metallerin kesim işlemleri için tasarlanmıştır. 

115 İNOX TAŞ

115 inox kesme taşlar; bazı paslanmaz özellikli çelik alaşımlarının kesme işlemi için özel olarak tasarlanmıştır. 

230 KARBOSAN TAŞ

230 karbosan kesme taşı; demir içeren metallerin kesim işlemleri için tasarlanmıştır.